KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
350 kr
800 kr
Per Collijn
Läs mer om Per Collijn